Rezervasyon

Geri

Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğine bağlılığımız

16.03.2020
 • Web 1540X920 Tr

  Değerli misafirlerimiz ve iş ortaklarımız,

  Dünyadaki tüm ülkeler gibi biz de Korona virüsü (COVID-19) ile ilgili haberleri ve güncellemeleri yakından takip ediyor, konuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğine büyük bir özen ve sorumlulukla önem veriyoruz.

  Sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığımız prosedürleri büyük bir titizlik ve hassasiyetle yönetiyor, Gloria Hotels & Resorts olarak bizler de her gün binlerce misafir ağırlama sorumluluğuna uygun hareket ederek, bu doğrultuda tüm görevlerimizi yerine getiriyoruz. Öncelikle bilmenizi isteriz ki şimdiye kadar otellerimizde onaylanmış herhangi bir vaka, hasta misafir veya personel bulunmamaktadır.

  Gloria Hotels & Resorts’teki konaklamanızın mümkün olan en yüksek konfor ve güvenlikte olmasını sağlamak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu bağlamda, temizlik ve hijyen standartlarımızı daha da yükselttik.

  Gloria Hotels & Resorts olarak aldığımız önlemler nelerdir?
  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, virüs ve bakteriler üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış ve insan sağlığına zararlı olmayan dezenfektanları kullanarak ince spreyleme yöntemini (ULV) uyguluyoruz. Bu aerosol sisi uygulaması, misafir odalarımızda ve tüm ortak alanlarda havada asılı duran ve yüzeylere yapışan mikroorganizmaların ve virüslerin yok edilmesini sağlıyor.

  Gloria Hotels & Resorts bünyesindeki Kalite Departmanımız, temel görevi olan gıda ve sağlık standartları ile kişisel hijyen kuralları da dahil olmak üzere, otelde sunulan tüm hizmetlerin kalitesini kontrol etmektir. Kalite Departmanı ekibimiz, günlük olarak sağlık analizleri için restoranlarda sunulan ürün örneklerini almakta olup, aynı şekilde havuzlarımızdan da günlük su örnekleri alarak oteller genelinde gerekli tüm testleri yapmaktadır.

  Sürekli gerçekleşen denetimler ve testler sonucunda, aldığı yüksek oranlar ile Gloria Hotels & Resorts, Gıda Güvenliği ve Kontrol Sistemleri (ISO 22000-2005, Bureau Veritas), Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001-2015, Bureau Veritas), Güvenlik Sistemleri (ISO 14001-2015, Bureau Veritas), İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISO 18001-2007, Bureau Veritas) gibi vb. ulusal ve uluslararası sertifikalara sahiptir.

  Bu denetim ve testlere ek olarak Kalite Departmanımız, tüm Gloria Hotels & Resorts çalışanlarına bulaşıcı hastalıklar, hastalıkların önleyici tedbirleri ile genel ve kişisel hijyen kurallarına uyma konusunda da eksiksiz bilgi sağlamak için düzenli olarak eğitim vermektedir.

  Alkol bazlı el dezenfektanlarının sayısı misafir ve çalışanlarımız için otellerimiz genelinde arttırılmış olup, bu dezenfektanlar tüm misafirlerimizin odalarına, restoran girişlerine ve tüm tuvaletlere düzenli olarak kontrol edilmek ve yenilenmek üzere sık kullanım gereksinimi bilgisi ile konumlandırılmıştır.

  Otellerimize girişlerinde tüm misafirlerimizden, son 14 gün içinde Sağlık Bakanlığı’nın risk grubu olarak belirlediği ülkelerden gelip gelmediklerine dair mini bir anket doldurmaları istenmektedir.

  Ortak alanlar ve misafir tuvaletleri, hava temizliğinde kullanılan ozon cihazları ile dezenfekte edilmektedir.

  Odaların ve ortak alanların temizliğini sağlayan Kat Hizmetleri Departmanı ise, lobi, restoranlar, barlar, havuzlar, fitness merkezleri ve otellerde yer alan tüm genel tuvaletlerine özel dikkat göstererek, halka açık alanların temizliğini sistematik olarak sağlamaktadır. Ayrıca asansör düğmeleri, kapı kolları, merdiven korkulukları, resepsiyon ve misafir danışma masaları ve ekipmanları, odalarda bulunan televizyon ve telefonlar, güçlü dezenfektanlar ile temizlenmeye devam edilmektedir.

  Mini kulüplerdeki tüm yüzeyler ve oyuncaklar, günlük olarak temizlenerek dezenfekte edilir. Hava temizliği için kullanılan ozon cihazları, Çocuk Kulübü’nün tuvaletlerine de yerleştirilerek havayı 500 ppm kapasitede otomatik dozlama ile temizlemektedir. Gün sonlarında, mini kulübün tüm alanlarının dezenfeksiyonu, kapasitesi 1000 ppm olan daha güçlü bir ozon cihazı ile sağlanmaktadır.

  Tesislerimizde, misafirlerimizin talebi üzerine nitelikli tıbbi bakım ve tavsiye verebilecek doktor ve hemşire hizmeti sağlanmaktadır.

  Bu zor zamanlarda, misafirlerimizin konforu ve sağlığını en üst seviyede tutmak için alınan tüm önlemler ve uygulamalar hakkında misafirlerimize kapsamlı bilgi verilmesi gerektiğine inanıyor, buna önem veriyoruz. Tatilinizi yakın zamanda Gloria Hotels & Resorts tesislerinden birinde geçirmeyi veya gelecekte bizi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, eğitimli ve misafirperver ekibimiz sizi alıştığınız Gloria konforu ile ağırlamaya her zaman hazırdır. 

  Temennimiz, mümkün olan en kısa sürede bu salgının dünya çapında kontrol altına alınmasıdır. Bu vesileyle, tüm misafirlerimize güvenli, sağlıklı ve keyifli bir konaklama diliyor, bu sorunun üstesinden hep birlikte geleceğimize içtenlikle inanıyoruz.